V prípade kamióna s 39 mŕtvymi zatkli ďalšiu osobu, mala organizovať prepravu ľudí do Ruska

Správy Svet

5.11.2019 (Webnoviny.sk) – Vo Vietname zatkli ďalšiu osobu v rámci vyšetrovania 39 mŕtvych ľudí, ktorých našli v nákladnom aute na juhovýchode Anglicka. Tamojšie médiá citujú zástupcu polície, podľa ktorého zadržaná osoba organizovala prepravu ľudí do Ruska, odkiaľ mierili do Nemecka a následne do tretej krajiny. Noviny Tuoi Tre informovali, že osobu zatkli v pondelok v provincii Nghe An.

V krajine doteraz zadržali celkovo dvoch ľudí v provincii Ha Tinh a deviatich v Nghe An. Britská polícia v piatok potvrdila, že všetkých 39 mŕtvych, z toho 31 mužov a osem žien, pochádzalo z Vietnamu. Najskôr sa pritom domnievali, že zosnulí sú Číňania.

V prípade už čelí obvineniu zo zabitia všetkých obetí 25-ročný vodič Maurice Robinson zo Severného Írska. V Írsku zadržali ďalšieho muža, ktorého obvinili zo zabitia aj prevádzačstva.

Britská polícia spolupracuje s Vietnamom na identifikácii obetí. Vzorky DNA už poskytlo 21 rodín z Nghe An a desať z Ha Tinh.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V nákladnom aute v Grays našli 39 mŕtvych ľudí (fotografie)

Viac k témam: kamión, mŕtvi ľudia, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – V prípade kamióna s 39 mŕtvymi zatkli ďalšiu osobu, mala organizovať prepravu ľudí do Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.