V Poprade vzniklo karanténne centrum pre ľudí bez domova, klientov otestujú na COVID-19 (foto)

Slovensko Správy

13.5.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Poprad postavilo dočasné karanténne centrum, v ktorom ľudia bez domova dostanú potrebnú starostlivosť a budú im poskytované služby, ak existujú podozrenia, že boli v kontakte s infikovaným človekom. Alebo majú príznaky ochorenia COVID-19, prípadne im je nariadená izolácia.

Mesto vytvorilo karanténne centrum

Radnica tom informuje na svojej webstránke. Vzhľadom na mimoriadnu situáciu pandémie koronavírusu a na to, že ľudia bez domova patria medzi rizikovú skupinu, bolo v utorok na Levočskú ulicu navezených päť mobilných kontajnerov, ktoré tvoria karanténne centrum.

„Mesto objednalo prenájom kontajnerov, ktoré budú slúžiť na izoláciu ľudí bez domova a taktiež na dodržanie 14-dňovej karantény. Jeden kontajner bude slúžiť pre potreby zdravotníckeho personálu, ďalší ako sanita, to znamená sociálne zariadenie a zvyšné tri so základným vybavením – posteľ, stôl, stolička, skriňa, odpadkový kôš, určené priamo ľudom bez domova,“ vysvetlila Petra Závacká, vedúca sociálneho odboru tamojšieho mestského úradu.

Kapacita je naplnená

V zariadení sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia na Levočskej ulici je kapacita miest momentálne plná, ide o 35 miest a k dispozícii sú aj dva vojenské stany.

Zariadenie spolupracuje s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva SR, má vypracovaný krízový plán a dodržiava prísne hygienické a epidemiologické nariadenia.

Viac o téme Koronavírus

Všetci zamestnanci zariadenia boli testovaní na COVID-19 s negatívnym výsledkom a testovanie čaká na budúci týždeň aj všetkých klientov tohto zariadenia.

Viac k témam: bezdomovci, COVID-19, karanténna stanica, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – V Poprade vzniklo karanténne centrum pre ľudí bez domova, klientov otestujú na COVID-19 (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.