Ursula von der Leyenová upozornila, že seniori by mohli ostať v izolácii až do konca roka

Správy Svet

12.4.2020 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová upozornila, že seniori v Európskej únii by mohli v záujme ich bezpečnosti zostať v izolácii až do konca roka.

Viac o téme: Koronavírus

„Viem, že je to náročné a že je izolácia záťažou, ale je to otázka života a smrti. Musíme byť ďalej disciplinovaní a trpezliví. Deti a mladí ľudia si budú môcť užiť viac slobody skôr, ako starší a ľudia s inými zdravotnými problémami,“ skonštatovala v súvislosti s bezpečnostnými opatreniami v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Zároveň tiež dodala, že dúfa, že európske laboratóriá už čoskoro prídu s vakcínou. „Bez vakcíny musíme čo najviac obmedziť kontakt so seniormi,“ povedala nemeckému denníku Bild.

V súvislosti s pandémiou tiež von der Leyenová odporučila, aby si ľudia zatiaľ neplánovali letné dovolenky. Zatiaľ totiž nikto podľa nej nedokáže spoľahlivo predpovedať, aká bude situácia v júli a auguste.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandémia, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Ursula von der Leyenová upozornila, že seniori by mohli ostať v izolácii až do konca roka © SITA Všetky práva vyhradené.