Trump aj Putin sú pre Erdogana obdivovanými lídrami, v Európe pozoruje krízu líderstva

Správy Svet

10.12.2019 (Webnoviny.sk) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok menoval amerického prezidenta Donalda Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina a a katarského šejka Hamáda as-Sáního medzi lídrami, ktorých obdivuje najviac. Erdogan v utorok odpovedal na otázky univerzitných študentov, mal však problém vybrať súčasného inšpiratívneho lídra z Európy.

„Keď sa pozrieme na Európu, je tam skutočná kríza líderstva, líderské vákuum,“ povedal Erdogan. „Netrúfam si povedať, ten alebo onen líder ide príkladom v Európe,“ skonštatoval.

Trumpa, naopak, označil za otvoreného lídra, ktorý hovorí, čo si myslí. Putina rovnako opísal ako prezidenta „bez skrytej agendy“, ktorý je úprimný a otvorený smerom k Turecku. Katarského šejka zas vidí ako „mladého a dynamického lídra“, ktorý podporuje chudobné krajiny.

Za inšpiratívne osobnosti z minulosti označil proroka Mohameda a zakladateľa moderného Turecka Mustafu Kemala Atatürka.

Bývalého nemeckého kancelára Gerharda Schrödera a talianskeho expremiéra Silvia Berlusconiho menoval ako bývalých európskych lídrov hodných obdivu.

Viac k témam: líderstvo, lídri
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump aj Putin sú pre Erdogana obdivovanými lídrami, v Európe pozoruje krízu líderstva © SITA Všetky práva vyhradené.