Súdna rada rozhodne o Maruniakovej a Cvikovej, spomínajú sa v súvislosti s Kočnerovou Threemou

Slovensko Správy

28.1.2020 (Webnoviny.sk) – Súdna rada SR sa bude v utorok 28. januára zaoberať podozreniami, ktoré ukázala komunikácia Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema. Informácie poskytne členom aj osobitná komisia rady, ktorá prípady preveruje.

Na záver utorňajšieho zasadnutia je naplánované aj hlasovanie o návrhu ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most – Híd). Šéf rezortu navrhol dočasne pozastaviť výkon funkcie sudkyni Zuzane Maruniakovej a aj Denise Cvikovej.

Maruniaková rozhodovala v civilnom procese o jednej z miliónových zmeniek televízie Markíza a dala za pravdu práve Kočnerovi. Cviková podľa zverejnenej komunikácie na celý proces právne dohliadala a bola aj v pojednávacej miestnosti pri vynesení rozsudku.

Verdikt pritom padol na Okresnom súde Bratislava V, Cviková pôsobila na Okresnom súde Bratislava I. Spomínané sudkyne navyše prešli výberovým konaním v čase, keď na ministerstve pôsobila ako štátna tajomníčka Monika Jankovská. Niekdajšia nominantka strany Smer-SD si údajne vymenila s Kočnerom tisíce správ. Jankovská to však naďalej popiera.

Návrh na dočasné pozastavenie výkonu funkcie môže podať minister spravodlivosti, predseda súdnej rady alebo predseda Najvyššieho súdu SR. Konečné slovo má súdna rada, ktorá hlasuje o dočasnom pozastavení funkcie sudcu.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, minister spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Súdna rada rozhodne o Maruniakovej a Cvikovej, spomínajú sa v súvislosti s Kočnerovou Threemou © SITA Všetky práva vyhradené.