Súd vytýčil termín. Bude schvaľovať dohodu o vine s mužom, ktorý lúpil u právnika Valka

Slovensko Správy

31.12.2019 (Webnoviny.sk) – Okresný súd v Pezinku vytýčil na koniec januára verejné zasadnutie, na ktorom bude schvaľovať dohodu o vine a treste s Jaroslavom K. Ten je obvinený z účasti na lúpeži, pri ktorej bol zastrelený prominentný právnik Ernest Valko.

Prokurátor vrátil prvý návrh

„Senát Okresného súdu Pezinok na dnešnom (v utorok, pozn. red.) neverejnom zasadnutí preskúmal obsah návrhu dohody o vine a treste v zmysle paragrafu 331 odseku 1 Trestného poriadku, pričom rozhodol tak, že návrh Generálnej prokuratúry SR súd neodmietol. Preto vytýčil termín verejného zasadnutia na 31. januára 2020 o 9:30, keď sa bude rozhodovať o schválení, respektíve neschválení návrhu dohody o vine a treste,“ informoval agentúru SITA hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Prokurátor predložil dohodu s obvineným na súd v júni tohto roku.

Polícia navrhla ešte v jeseni minulého roku v kauze vraždy prominentného právnika obžalovať Jaroslava K. a Jozefa R. Stalo sa tak opakovane, keďže prvý návrh prokurátor policajtom vrátil na doplnenie dokazovania. Ernesta Valka zavraždili 9. novembra 2010 v jeho dome v Limbachu.

Najvplyvnejší právnik

Bývalý predseda Ústavného súdu SR bol jedným z najvplyvnejších právnikov a venoval sa viacerým citlivým kauzám. O tom, že motívom vraždy bola lúpež a páchateľmi lupiči, ktorých Valko prekvapil, hovoril už dávnejšie bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak.

Jaroslav K. sa podľa medializovaných informácií priznal, že do domu vnikol len za účelom lúpeže. Strieľal údajne jeho komplic Jozef R., ktorý bude súdený v samostatnom procese.

Viac k témam: lúpež, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd vytýčil termín. Bude schvaľovať dohodu o vine s mužom, ktorý lúpil u právnika Valka © SITA Všetky práva vyhradené.