Súd v kauze vraždy Sýkoru nebude, pojednávanie presunuli pre opatrenia proti Covid-19

Slovensko Správy

17.4.2020 (Webnoviny.sk) – Okresný súd Bratislava I zrušil pojednávanie, ktoré sa malo konať 21. apríla v kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

„V predmetnej trestnej veci bol termín hlavného pojednávania, vytýčený na 21. apríla zrušený, z dôvodu prijatých opatrení pred šírením koronavírusu. Nový termín hlavného pojednávania zatiaľ vytýčený nie je,“ povedal.

Štyria obžalovaní

Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F. označovaný za šéfa podsvetia v Nitre bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú.

Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L.

Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Pojednávanie viackrát odročili

Naposledy sa v tomto prípade malo pojednávať v januári, prokurátor sa však pre neúčasť ospravedlnil. V októbri minulého roku sa zase jeden z obžalovaných, Marek L., z pojednávania ospravedlnil, pričom dal súhlas na konanie v neprítomnosti.

Podmienkou však bolo, aby bol prítomný jeho obhajca. Ten sa však súdu pre zdravotné problémy takisto ospravedlnil. Prípad sa odročoval tiež v júni 2019, vtedy pre chorobu prokurátorky. Ešte predtým v marci bol zase hospitalizovaný jeden z obžalovaných.

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R. Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ alebo Ladislav Bališ.

Viac k témam: Koronavírus, súd, vražda Miroslava Sýkoru
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd v kauze vraždy Sýkoru nebude, pojednávanie presunuli pre opatrenia proti Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.