Súd bude rozhodovať o ďalšej väzbe pre trojicu obvinených v kauze vraždy Kuciaka

Slovensko Správy

5.11.2019 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd bude v stredu 13. novembra rozhodovať o ďalšej väzbe pre trojicu obvinenú v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Rozhodovať bude senát v Pezinku. „Neverejné zasadnutie, na ktorom senát Špecializovaného trestného súdu bude rozhodovať o väzbe po podaní obžaloby pre troch obvinených v trestnej veci vedenej proti Ing.T.Sz. a spol., sa bude konať 13.novembra,“ informovala hovorkyňa.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na Tomáša Sz., Miroslava M., Alenu Zs. a tiež Mariana K. Ten je momentálne tiež stíhaný väzobne, ale pre kauzu údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur.

Prokurátor podal ešte 21. októbra obžalobu pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a pre ďalšie trestné činy na štyri osoby. „Obžaloba bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy,“ uviedla vtedy hovorkyňa špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová s tým, že jeden skutok sa týka vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, druhý vraždy Petra Molnára. Dodala, že v prípade uznania viny hrozí obvineným trest 25 rokov alebo doživotie.

Ďalší pôvodne obvinený Zoltán A. bol vyčlenený na samostatné konanie a v prípade vystupuje ako svedok. S prokurátorom už uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú ešte musí odobriť súd. Jána Kuciaka a jeho partnerku zastrelili vo februári 2018 v ich dome v obci Veľká Mača.

Viac k témam: súd, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd bude rozhodovať o ďalšej väzbe pre trojicu obvinených v kauze vraždy Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.