Slovenskí vojaci v Iraku sú v bezpečí, NATO po smrti Sulejmániho pozastavilo výcvikovú misiu

Slovensko Správy

4.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenskí vojaci pôsobiaci v Iraku sú v bezpečí, ministerstvo obrany je o tamojšej situácii pravidelne informované. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. Vojaci sú v prípade potreby pripravení splniť evakuačné pokyny podľa rozhodnutia velenia Severoatlantickej aliancie (NATO).

V nadväznosti na aktuálnu situáciu v Iraku po smrti iránskeho generála Kásima Sulejmáního, pozastavilo NATO výcvikovú misiu a plnenie operačných úloh. O ďalšom postupe rozhodne Severoatlantická rada na zasadnutí 6. januára.

„O situácii sme pravidelne informovaní, samozrejme platí, že bezpečnosť našich vojakov je pre nás na 1. mieste,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš (SNS). Bližšie informácie nie je možné z bezpečnostných dôvodov v súčasnosti poskytnúť.

V Iraku je celkovo sedem príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Doteraz plnili predovšetkým úlohy v oblasti výcviku a poradenstva miestnych bezpečnostných síl vo výcvikových strediskách.

Viac k témam: minister obrany SR, slovenskí vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí vojaci v Iraku sú v bezpečí, NATO po smrti Sulejmániho pozastavilo výcvikovú misiu © SITA Všetky práva vyhradené.