Slovenské kostoly zatvoria na najbližšie dva týždne, cirkev chráni veriacich pred koronavírusom

Slovensko Správy

10.3.2020 (Webnoviny.sk) – V slovenských kostoloch sa najbližšie dva týždne nebudú konať verejné katolícke bohoslužby. Konferencia biskupov Slovenska (KBS) tak rešpektuje opatrenia v súvislosti s koronavírusom. Informoval o tom predseda KBS spo 95. plenárnom zasadaní KBS v Čičmanoch.

Ako uviedol, premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) mu telefonicky oznámil rozhodnutie o zákaze zhromažďovania sa počas nasledujúcich dvoch týždňov s platnosťou od utorkového dňa. „Je to veľmi obmedzujúce pre činnosť cirkvi, ale pre dobro spoločnosti sme pripravení rozhodnutie rešpektovať,“ uviedol Zvolenský.

Dodal, že inštrukcie k zatvoreniu kostolov zatiaľ nedostali, vysluhovanie svätej spovede budú s biskupmi riešiť až následne. Podľa neho však svätá spoveď nie je vylúčená, keďže je individuálna a dodržali by sa hygienické zásady. Predseda KBS tiež avizoval, že bohoslužby budú poskytovať prostredníctvom médií či internetu.

Viac k témam: KBS Konferencia biskupov Slovenska, Koronavírus, kostol
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské kostoly zatvoria na najbližšie dva týždne, cirkev chráni veriacich pred koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.