Slováci vykorisťovali rodákov vo Veľkej Británii, obrali ich o tisíce eur

Správy Svet

23.1.2020 (Webnoviny.sk) – Počas medzinárodnej akcie odhalili policajti Slovákov, ktorí vykorisťovali svojich rodákov vo Veľkej Británii. Policajti národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii spolupracovali s kolegami zo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. Vykonali dve domové prehliadky v Krompachoch a zaistili množstvo dokumentov.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová, minimálne tri osoby z tohto mesta vykorisťovali svojich spoluobčanov v Británii v rokoch 2016-2018. Do zahraničia lákali osoby v ťažkej životnej situácii. Počet ich obetí je zatiaľ na čísle 5.

Vykorisťované osoby mali zabezpečené ubytovanie a stravu, no nemohli sa pohybovať a pracovali načierno viac ako 12 hodín denne. Išlo napríklad o prácu v stavebníctve, či spracovaní mäsa. Celú výplatu museli dať vykorisťovateľom, ktorí sa tak obohatili o minimálne 75-tisíc eur.

Policajti prípad naďalej vyšetrujú s tým, aby bol napokon zhabaný majetok páchateľov. V prípade dokázania viny im hrozí trest na 7 až 12 rokov.

Viac k témam: čierna práca, vykorisťovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci vykorisťovali rodákov vo Veľkej Británii, obrali ich o tisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.