Škótsky minister financií rezignoval, dôvodom je jeho komunikácia so 16-ročným chlapcom

Správy Svet

6.2.2020 (Webnoviny.sk) – Škótsky minister financií Derek Mackay odstúpil z funkcie len niekoľko hodín predtým, ako mal predstaviť škótsky rozpočet. Dôvodom sú desiatky správ, ktoré poslal 16-ročnému chlapcovi cez sociálne médiá. Mackay rezignoval na svoj post vo štvrtok, pričom uviedol, že sa „správal hlúpo“.

Noviny The Scottish Sun informovali, že 42-ročný Mackay poslal tínedžerovi vyše 270 správ cez Facebook a Instagram, kde mu hovoril, že je „zlatý“ a ponúkal mu, že ho vezme na zápas rugby a večeru. Mackay, ktorý je otvorene homosexuálnej orientácie, nie je obvinený zo žiadneho porušenia zákona.

„Pôsobenie vo vláde bolo pre mňa veľkou cťou a je mi ľúto, že som svojich kolegov a podporovateľov sklamal,“ uviedol Mackay v stanovisku.

Exminister bol stúpajúcou hviezdou vládnej Škótskej národnej strany (SNP). Bol tiež považovaný za možného nástupcu premiérky Nicoly Sturgeonovej, líderky SNP, ktorá presadzuje nezávislosť regiónu od Spojeného kráľovstva.

Viac k témam: odstúpenie ministra
Zdroj: Webnoviny.sk – Škótsky minister financií rezignoval, dôvodom je jeho komunikácia so 16-ročným chlapcom © SITA Všetky práva vyhradené.