Putin môže byť teoreticky nakazený, podal si ruku s pozitívne testovaným primárom nemocnice

Správy Svet

31.3.2020 (Webnoviny.sk) – V Rusku sa koronavírusom nakazil už aj primár moskovskej nemocnice, ktorá je v ruskej metropole hlavným nemocničným zariadením pre pacientov s koronavírusom. Denis Procenko, primár moskovskej 40. nemocnice, známej aj ako Kommunarka, v utorok oznámil, že jeho test bol pozitívny.

Ruské médiá v tejto súvislosti skloňujú najmä to, že s primárom sa počas svojej minulotýždňovej návštevy Kommunarky stretol aj ruský prezident Vladimir Putin, ktorý by tak teoreticky mohol byť tiež nakazený.

Viac o téme: Koronavírus

Putin si dokonca s Procenkom aj v čase prísnych bezpečnostných opatrení podával ruky, čo mnohí ruskí občania kritizovali na sociálnych sieťach. Počas následnej prehliadky nemocnice už mal na sebe ochranný plášť a rúško.

Kremeľ na otázku, či sa teraz po Procenkovom oznámení dá Putin otestovať, zatiaľ nereagoval.

V Rusku sa zatiaľ nákaza novým koronavírusom potvrdila u vyše 2 300 ľudí, na ochorenie COVID-19 zomrelo už sedemnásť osôb. Celosvetovo je potvrdených prípadov už vyše 800-tisíc, úmrtí je už takmer 40-tisíc.

Viac k témam: Koronavírus, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin môže byť teoreticky nakazený, podal si ruku s pozitívne testovaným primárom nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.