Prezidentka Čaputová udelila milosť mladíkovi, ktorý zabil svojho otca tyrana

Slovensko Správy

9.4.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová udelila podmienečnú milosť mužovi, ktorý zavraždil svojho otca. Ten syna a matku dlhodobo fyzicky a psychicky týral. Agentúru SITA o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. D. B. bol právoplatne odsúdený za spáchanie trestného činu vraždy na trest odňatia slobody vo výmere dva roky.

Odsúdený D. B. ako 17-ročný zavraždil svojho otca, ktorý dlhé roky fyzicky i psychicky týral odsúdeného i jeho matku. Ako vyplýva zo znaleckého dokazovania v tejto trestnej veci, D. B. bol dlhodobo vystavený extrémnemu stresu a hrubému domácemu násiliu zo strany otca. U odsúdeného išlo o skratové konanie pri vystupňovanom afekte, spôsobené vplyvom nahromadených negatívnych podnetov a okolností, ktoré on sám nezavinil,“ napísal Strižinec.

Muž nebol okrem uvedeného odsúdenia trestne stíhaný a nedopustil sa žiadneho priestupku. Je študentom nadstavbového štúdia a vedie riadny život.

Prezidentka Slovenskej republiky pri posudzovaní žiadosti o milosť zohľadnila okrem právnych aspektov najmä mimoriadne okolnosti prípadu a tiež skutočnosť, že skutok spáchal odsúdený ako mladistvý, pričom od raného detstva vyrastal v prostredí domáceho násilia. Výkon trestu odňatia slobody sa javí v jeho prípade ako neúčelný,“ uviedol hovorca.

Trest odňatia slobody vo výmere dva roky je mu omilostený pod podmienkou, že odsúdený po dobu päť rokov odo dňa udelenia milosti nespácha akýkoľvek trestný čin.

Viac k témam: milosť, prezident Slovenskej republiky, týranie, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová udelila milosť mladíkovi, ktorý zabil svojho otca tyrana © SITA Všetky práva vyhradené.