Prezidentka Čaputová na znak solidarity s Talianskom rozsvietila palác do farieb jeho trikolóry

Slovensko Správy

16.4.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentský palác sa v stredu v noci na znak solidarity s Talianskom rozsvietil do farieb jeho trikolóry. Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej by si ľudia mali v týchto chvíľach spomenúť na tých, ktorí sú skúšaní ťažšie ako oni. Hlava štátu to uviedla na sociálnej sieti.

Viac o téme: Koronavírus

„Aj v týchto chvíľach by sme si mali spomenúť na tých, ktorí sú skúšaní ešte viac ako my,“ uviedla prezidentka. Podľa nej sa Slovensku vďaka rýchlym opatreniam a disciplíne ľudí podarilo oddialiť šírenie vírusu a získalo potrebný čas na prípravu.

Pripomenula, že v mnohých krajinách počty infikovaných rátajú denne na tisícky a počet obetí na stovky. „Na znak solidarity bol Prezidentský palác uplynulú noc nasvietený vo farbách talianskej trikolóry,“ uzavrela. Taliansko patrí v súvislosti s ochorením Covid-19 k najviac postihnutým európskym štátom. Na uvedené ochorenie tam zomrelo približne 20-tisíc obyvateľov a nakazilo sa ich približne 160-tisíc.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku, prezident Slovenskej republiky, Prezidentský palác
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová na znak solidarity s Talianskom rozsvietila palác do farieb jeho trikolóry © SITA Všetky práva vyhradené.