Predvolebné videá s Kiskom už rieši polícia, začala dve trestné stíhania

Slovensko Správy

5.3.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia začala dve trestné stíhania v súvislosti s predvolebnými videami, na ktorých sa objavuje exprezident a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Informáciu ako prvý priniesol portál Aktuality.sk.

„Môžeme potvrdiť, že po doručení trestného oznámenia a jeho doplnení oznamovateľom, začal vyšetrovateľ policajného zboru v tejto veci 24. februára trestné stíhanie vo veci prečinu ohovárania a 26. februára trestné stíhanie vo veci prečinu porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy,“ ozrejmila Bárdyová. Doplnila, že ďalšie informácie v tomto štádiu vyšetrovania nebudú k prípadu poskytovať.

Od 13. februára sa na internete objavili celkovo tri videá, ktoré majú dokazovať, že Kiska pri kúpe pozemkov vo Veľkom Slavkove vedel o tom, že ich získava podvodne. V dvoch z týchto videí vystupuje aj samotný exprezident, ktorý sa v nich rozpráva s popradským podnikateľom Michalom Šuligom. Kiska v tejto súvislosti podal trestné oznámenie.

Viac k témam: kúpa pozemkov, Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, podvod, súdy, trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Predvolebné videá s Kiskom už rieši polícia, začala dve trestné stíhania © SITA Všetky práva vyhradené.