Pred kubánskym veľvyslanectvom vo Washingtone sa strieľalo, muž mal pri sebe útočnú pušku

Správy Svet

30.4.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia zatkla osobu, ktorá strieľala pred kubánskym veľvyslanectvom vo Washingtone. Prípad sa stal vo štvrtok o 02:00 tamojšieho času na severozápade mesta. Na miesto poslali policajtov po tom, ako ľudia nahlásili, že počuli streľbu.

Policajti našli podozrivého, ktorý mal pri sebe útočnú pušku a odviezli ho do väzby. Vyšetrovatelia veria, že cieľom strelca bolo veľvyslanectvo. Detaily o potenciálnom motíve však neprezradili.

Rovnako nezverejnili ani bližšie informácie o zadržanom, ktorý čelí obvineniu z držby neregistrovanej zbrane a munície či útoku s pokusom o zabitie. Zatiaľ nehlásia žiadne zranenia.

Kubánsky minister zahraničných vecí uviedol, že zamestnanci veľvyslanectva sú „v bezpečí a chránení“, no streľba si vyžiadala materiálne škody na budove.

Inštitúcia na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter zverejnila fotografie, na ktorých je možné vidieť veľké diery pri vchodových dverách či na stĺpoch.

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Pred kubánskym veľvyslanectvom vo Washingtone sa strieľalo, muž mal pri sebe útočnú pušku © SITA Všetky práva vyhradené.