Pracovníci Dopravného podniku Bratislava môžu vstúpiť na pozemky pod meniarňou, rozhodol súd

Slovensko Správy

15.12.2019 (Webnoviny.sk) – Okresný súd Bratislava IV vyhovel bratislavskému magistrátu v spore o prístup k trakčnej meniarni Dolné Krčace. Vlastníci pozemkov, kde sa nachádza meniareň, odmietli pustiť pracovníkov Dopravného podniku Bratislavy (DPB), ktorí v nej potrebujú potrebujú vykonať práce nevyhnutné k spusteniu električkovej radiály v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves v plnohodnotnom režime.

Ohrozený verejný záujem

Súd však uznal, že DPB má právny nárok na neobmedzený prístup k meniarni. Na sociálnej sieti to potvrdil primátor Bratislavy Matúš Vallo.

„Po medializácii konania zástupcu vlastníkov pozemkov pod meniarňou v Dolných Krčacoch, ktorí nám bránia spustiť električku do Karlovej Vsi a Dúbravky, nám bolo doručené rozhodnutie súdu o neodkladnom opatrení. Súd dal v plnej miere za pravdu mestu a potvrdil, že prístup k stavbe trakčnej meniarne je bezpodmienečne nutný k prevádzke celej električkovej dopravy v úseku Karlova Ves a Dúbravka a znemožňovaním výkonu nevyhnutných prác na stavbe trakčnej meniarne ohrozujú verejný záujem spočívajúci v zabezpečení nepretržitej električkovej dopravy v predmetnom úseku,“ uviedol Vallo.

Opatrenie je vykonateľné doručením

Súd v rozhodnutí vlastníkom pozemkov nariadil zdržať sa umiestňovania prekážok brániacich vstupu pracovníkov mesta na pozemok pod meniarňou, umožniť vstup na tento pozemok a tiež aj vykonávanie všetkých činností nevyhnutných pre prevádzku dráhy.

„Zároveň chceme potvrdiť, že električku do Karlovej Vsi sme pripravení spustiť vo štvrtok na budúci týždeň. Termín spustenia električky do Dúbravky bude závisieť od ďalšieho konania zástupcov vlastníkov v kontexte rozhodnutia súdu,“ dodal Vallo.

Denník Sme upozornil, že rozhodnutie súdu automaticky neznamená, že sa dopravu podarí obnoviť v sľúbenom termíne, pretože neodkladné opatrenie je podľa Civilného sporového poriadku vykonateľné doručením. „Vlastníci pozemkov teda môžu jeho výkon zdržiavať tak, že si nebudú preberať poštu zo súdu,“ poznamenalo Sme.

Viac k témam: DPB Dopravný podnik Bratislava, pozemky
Zdroj: Webnoviny.sk – Pracovníci Dopravného podniku Bratislava môžu vstúpiť na pozemky pod meniarňou, rozhodol súd © SITA Všetky práva vyhradené.