Polícia zrušila obvinenie opozičnému bezpečnostnému expertovi Naďovi

Slovensko Správy

29.11.2019 (Webnoviny.sk) – Bezpečnostnému expertovi a tieňovému ministrovi obrany opozičného hnutia OĽaNO Jaroslavovi Naďovi zrušila polícia obvinenie pre ohrozenie utajených skutočností. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. „Počas úkonov po vznesení obvinenia upravil hlavný svedok svoju výpoveď. Tým eliminoval úmysel zavinenia,“ napísala polícia.

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) na sociálnej sieti reagovalo, že obvinenie Naďa nebolo nič iné ako „vykonštruovaný proces proti politickým súperom, ktorí neúnavne poukazujú na mafiánske praktiky vlády Petra Pellegriniho“. „Takto sa mstí mafia, ale my sa nebojíme,“ dodalo hnutie. Premiér čelil kritike, keď pre Naďove aktivity zvolal niektorých členov poradného orgánu vlády – Bezpečnostnej rady SR.

Naď čelil obvineniu z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti súvisiacej s kauzou Skripaľ. Svoje obvinenie Naď spájal s kritikou majetkových pomerov šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara.

Viac k témam: obvinenie, Vojenské spravodajstvo (VS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zrušila obvinenie opozičnému bezpečnostnému expertovi Naďovi © SITA Všetky práva vyhradené.