Policajti aj hasiči by mali dostať zdravotnícky materiál, ministerstvo vyhlásilo verejné obstarávanie

Slovensko Správy

19.3.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra obstaráva zdravotnícky a farmaceutický materiál a ochranné pracovné prostriedky určené na boj proti šíreniu koronavírusu a ním spôsobeného ochorenia Covid-19.

Ochrana pre policajtov aj hasičov

Ako sa ďalej uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, materiál v odhadovanej hodnote piatich miliónov eur by mal byť využitý na zabezpečenie primárnej ochrany príslušníkov Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru a všetkých ostatných zamestnancov Ministerstva vnútra (MV) SR.

Viac k téme Koronavírus

„Predmetom zákazky je nákup antibakteriálnych rúšok, dezinfekčných gélov, dezinfekčných utierok, antibakteriálnych mydiel, dávkovačov dezinfekčného gélu, jednorazových rukavíc, sprejových prostriedkov na dezinfekciu plôch a predmetov, košov na infekčný odpad, sáčikov na infekčný odpad, rýchlozapínacích sáčikov, dezinfekčných sprejov na ruky a predmety Sanosil, respirátorov, ochranných okuliarov, protibiologických overalov s kapucňou, návlekov na členkovú obuv a iných prostriedkov nevyhnutných na ochranu zdravia,“ uvádza sa v oznámení.

Budú rokovať s viacerými dodávateľmi

Vzhľadom na vyhlásenú mimoriadnu situáciu bude podľa oznámenia ministerstvo rokovať s viacerými potencionálnymi dodávateľmi, s ktorými uzavrie zmluvy na dodanie predmetov zákazky podľa ich dostupnosti.

„Cieľom vyhlásenia mimoriadnej situácie je utvoriť podmienky na prijatie nevyhnutných opatrení na zamedzenie a zmiernenie následkov mimoriadnej udalosti ohrozenia verejného zdravia z dôvodu ochorenia Covid-19,“ zdôraznilo ministerstvo vnútra.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti aj hasiči by mali dostať zdravotnícky materiál, ministerstvo vyhlásilo verejné obstarávanie © SITA Všetky práva vyhradené.