Pod strednou školou na Floride odhalil radar rakvy, mali by tam pochované stovky ľudí

Správy Svet

22.11.2019 (Webnoviny.sk) – Pod strednou školou vo floridskom meste Tampa objavili hroby 145 ľudí. Informuje o tom spravodajský portál BBC. Hroby sú súčasťou cintorína Ridgewood pre chudobných ľudí z polovice 20. storočia. Rakvy, ktoré sú zakopané v hĺbke jeden až jeden a pol metra, objavili s pomocou radaru po tom, čo King High School upozornili na to, že by sa na jej pozemku mohol nachádzať cintorín.

Podľa miestneho školského okresu záznamy naznačujú, že by tam malo byť pochovaných viac ako 250 ľudí, prevažne Afroameričanov.

Mesto otvorilo Ridgewood v roku 1942 a o 15 rokov neskôr ho predalo súkromnej spoločnosti. Školský okres pozemok získal v roku 1959 a v roku 1960 na ňom otvoril King High School. V súčasnosti je na mieste poľnohospodárska budova školy a voľná pôda. Spomínanú budovu plánujú podľa školského inšpektora Jeffa Eakinsa odstrániť a uctiť si tak ľudí, ktorí sú na mieste pochovaní.

Radar nepotvrdil, čo konkrétne sa nachádza pod školou, vzorce nálezov však zodpovedajú historickým záznamom o cintoríne. To, že niektoré hroby zariadenie nezachytilo, môže byť dôsledkom rozkladu, v prípade detí aj malej veľkosti a tiež presunutia niektorých rakiev.

Viac k témam: cintorín
Zdroj: Webnoviny.sk – Pod strednou školou na Floride odhalil radar rakvy, mali by tam pochované stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.