Počasie na dnes: Pozor na poľadovicu, sobota bude na Slovensku mrazivá a daždivá

Slovensko Správy

14.12.2019 (Webnoviny.sk) – Oblačné až zamračené a spočiatku hmlisté počasie s dažďom alebo mrholením na mnohých miestach v sobotu očakávajú meteorológovia. Na svojej stránke o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). V stredných a vyšších polohách treba počítať so snežením. Na juhozápade vrátane Bratislavy sa k večeru môže vyjasniť.

Ojedinelá poľadovica

Najvyššie denné teploty SHMÚ predpovedá od jedného do šiestich stupňov Celzia, na juhozápade miestami do ôsmich stupňov. Predovšetkým na strednom Slovensku sa môže ojedinele vyskytnúť poľadovica.

„Od severozápadu nad strednú Európu zasahuje rozsiahla tlaková níž a po jej južnej strane prúdi od juhozápadu do našej oblasti vlhký vzduch,“ napísal SHMÚ. Vietor bude prevažne slabý, popoludní miestami juhozápadný a západný s rýchlosťou 10 až 30 kilometrov za hodinu.

Vydali výstrahy

SHMÚ vydal najmiernejšiu možnú výstrahu (1. stupeň) pred poľadovicou, ktorá môže ojedinele prekvapiť vodičov i chodcov v regióne Žilinského, Banskobystrického kraja a väčšiny Trenčianskeho kraja. Zasiahnuť môže aj časti Nitrianskeho kraja – okresy Zlaté Moravce a Topoľčany, Prešovského kraja – okresy Poprad, Levoča a Kežmarok a Košického kraja – okresy Rožňava, Spišská Nová Ves a Gelnica. Varovanie pred poľadovicou platí do 14:00.

V Nízkych, Vysokých a Západných Tatrách (okresy Liptovský Mikuláš, Poprad, Banská Bystrica, Brezno a Tvrdošín) je potrebné popoludní venovať pozornosť aj silnému vetru, ktorý od 14:00 môže nad pásmom lesa miestami v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu. SHMÚ vydal pred vetrom výstrahu prvého stupňa.

Viac k témam: počasie, poľadovica, sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk – Počasie na dnes: Pozor na poľadovicu, sobota bude na Slovensku mrazivá a daždivá © SITA Všetky práva vyhradené.