Po zrážke so Škodou Superb v Somotore zomrela počas Silvestra 84-ročná žena

Slovensko Správy

1.1.2020 (Webnoviny.sk) – Po zrážke s motorovým vozidlom značky Škoda Superb zahynula na Silvestra 84-ročná žena. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, nehoda sa stala v obci Somotor v Trebišovskom okrese.

Tmavé oblečenie

Podľa doterajších zistení sa chodkyňa pohybovala v tmavom oblečení, bez akéhokoľvek reflexného prvku. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

„Z doposiaľ nezistených príčin, ktoré trebišovskí policajti ďalej zisťujú, došlo na štátnej ceste I/79 v obci Somotor, pred jedným z rodinných domov, k stretu 84-ročnej chodkyne a vozidla značky Škoda Superb. Vozidlo viedol 50-ročný vodič, ktorý s ním smeroval od obce Streda nad Bodrogom,“ priblížila Ivanová.

Chodkyňu po zrážke odhodilo do protismerného jazdného pruhu, kde do nej narazilo vozidlo značky Citroen Picasso.

Odklonená doprava

„Bohužiaľ, pár minút pred 17:30, aj napriek enormnej snahe záchranných zložiek, žena svoj boj o život prehrala. Obaja vodiči, ktorí zranenia neutrpeli, boli podrobení dychovej skúške, ktorej výsledok bol negatívny a na zistenie prítomnosti iných návykových látok bol obom vodičom odobratý biologický materiál. Prípadné požitie alkoholických nápojov u nebohej chodkyne bude zisťované pri pitve,“ objasnila košická hovorkyňa.

Počas dokumentovania dopravnej nehody, aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, policajti miesto dopravnej nehody uzavreli a dopravu odkláňali po blízkych komunikáciách takmer do 21:00.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a bližšie okolnosti tejto dopravnej nehody, jej presná príčina, ale aj miera zavinenia jednotlivých účastníkov, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Viac k témam: tragická nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Po zrážke so Škodou Superb v Somotore zomrela počas Silvestra 84-ročná žena © SITA Všetky práva vyhradené.