Po Ficovi obvinili aj Kisku. Je to špinavá politická kampaň, reaguje exprezident

Slovensko Správy

6.12.2019 (Webnoviny.sk) – Deň po tom, ako polícia obvinila predsedu Smeru-SD Roberta Fica z hanobenia rasy a schvaľovania trestného činu, čelí obvineniu aj bývalý prezident a predseda Za ľudí Andrej Kiska Informuje o tom na svojej stránke denník Sme. Obvinenie padlo v súvislosti s kauzou okolo jeho firmy KTAG. Denníku to potvrdili dva zdroje.

Firma zaplatila aj pokutu

Ešte začiatkom roka polícia obvinila z daňového trestného činu konateľa firmy KTAG Eduarda K. V čase, keď sa údajný trestný čin stal, bol konateľom aj Andrej Kiska. Eduard K. podal proti vzneseniu obvinenia sťažnosť.

Firma pred prezidentskými voľbami v roku 2014 platila jeho kampaň a tieto peniaze neskôr zahrnula do svojich nákladov. Firma si od štátu vypýtala vratku DPH vo výške 155 633 eur.

Hoci jej štát vratku nevyplatil, už len žiadosť o ňu je podľa polície trestným činom a nevzťahuje sa naň účinná ľútosť. Firma už zaplatila aj pokutu. KTAG krátko pred daňovou kontrolou v roku 2017 podávala údajne viac ako tucet dodatočných daňových priznaní, čo by mohlo signalizovať, že naprávala chyby z minulosti.

Fico exprezidenta varoval

Bývalý prezident a predseda strany Za ľudí tvrdí, že jeho obvinenie je špinavá politická kampaň a dôkaz politického vydierania a mafie, ktorá ovláda Slovensko. Uviedol to v stanovisku, ktoré agentúre SITA poslalo tlačové oddelenie strany Za ľudí.

Exprezident za svojím obvinením vidí bývalého premiéra Roberta Fica. „Fico ma pred tým varoval, keď som ho odmietol dať na ústavný súd. Ešte ako prezident vo februári som takýto postup Ficovej polície avizoval. Pred poslednými voľbami to isté Fico skúšal na Igora Matoviča a teraz aj na Jara Naďa. Obaja vyšli z tohoto súboja ešte silnejší a tak to bude aj teraz. Fico prehrá a konečne sa zbavíme vodcu mafie,“ uviedol Kiska.

Viac k témam: obvinenie, predseda strany Smer-SD, predseda strany Za ľudí, vratky DPH, Za ľudí – Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Po Ficovi obvinili aj Kisku. Je to špinavá politická kampaň, reaguje exprezident © SITA Všetky práva vyhradené.