Parlament pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie otvorí svoje brány študentom

Slovensko Správy

13.11.2019 (Webnoviny.sk) – Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie, ako aj Medzinárodného dňa študentstva, otvorí Národná rada SR už tento piatok svoje brány študentom z celého Slovenska.

Ako informoval riaditeľ odboru komunikácie Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník, výročie si parlament pripomenie výstavou Kľúčmi k slobode v Hurbanovej sieni, ktorá bude prezentovať autentické exponáty, originálne historické dokumenty a listiny, ktoré sú priamym odkazom Nežnej revolúcie.

Výstavu sprístupnia v predvečer výročia študentského pochodu ulicami Bratislavy, ktorý sa konal pred tromi desiatkami rokov a ktorý spustil lavínu udalostí vedúcu k pádu komunistického režimu. Študenti a žiaci budú môcť v rámci otvorených dverí nahliadnuť do rokovacej sály, zoznámiť sa s procesmi aj históriou parlamentarizmu. Uvidia aj krátky film, ktorý ich prenesie do atmosféry Nežnej revolúcie.

„Revolúciu v roku 1989 začali práve študenti. Ich protestným pochodom 16. novembra 1989 v Bratislave odštartovali veľké politické a spoločenské zmeny. Sme presvedčení, že návšteva parlamentu poskytne dnešným mladým ľuďom veľa zaujímavých informácií a pôsobivých dojmov. Hlavnou ideou zorganizovať toto podujatie bolo aj poukázať na dobový kontrast – kým pred tridsiatimi rokmi bolo z dôvodu nastoleného režimu mnoho dverí pre študentov zatvorených, my ich dnes symbolicky otvoríme,“ uviedol Kostelník.

Viac k témam: Deň otvorených dverí v NR SR, Nežná revolúcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie otvorí svoje brány študentom © SITA Všetky práva vyhradené.