Opitý volič napadol predsedu aj člena komisie, polícia riešila počas volieb aj ďalšiu potýčku

Slovensko Správy

29.2.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 29. februára, 13:52

Polícia zaznamenala ďalší prípad roztržky vo volebnej miestnosti, tentoraz v Košiciach. Ako informovali na sociálnej sieti, v Košiciach alkoholom podgurážený muž napadol predsedu aj člena volebnej komisie po tom, ako ho vyzvali k podpísaniu prevzatia volebných lístkov. Muža predviedli na policajné oddelenie a namerali mu viac ako dvoma promile alkoholu v dychu.

Parlamentné voľby na Slovensku 2020: Online (minúta po minúte)

Sedemdesiatpäťročného predsedu volebnej komisie v Žiline napadol priamo vo volebnej miestnosti volič. Ako agentúru SITA informoval hovorca žilinskej polície Radko Moravčík, incident sa stal po 10:00 a našťastie sa zaobišiel bez zranení. Mestská polícia zadržala 48-ročného muža a následne ho odovzdala príslušníkom Policajného zboru, ktorí ho eskortovali na policajný útvar.

Žilinská polícia o incidente informovala aj na sociálnej sieti, kde uviedla, že k útoku prišlo po tom, ako predseda komisie upozornil voliča, aby zostávajúce hlasovacie lístky odhodil do krabice na to určenej. Polícia v tejto veci ďalej skúma, či neprišlo aj k spáchaniu ďalšieho trestného činu v súvislosti s volebným právom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Parlamentné voľby 2020 na Slovensku (fotografie)

Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Všetky správy
Online (minúta po minúte) z priebehu volieb
Kandidátky a kandidáti
Kompletné výsledky
Zvolení poslanci
Preferenčné hlasy

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitý volič napadol predsedu aj člena komisie, polícia riešila počas volieb aj ďalšiu potýčku © SITA Všetky práva vyhradené.