Nemecko opäť otvorilo tému prerozdelenia migrantov, žiada lepšie a spravodlivejšie riešenie

Správy Svet

7.7.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecký minister vnútra vyzval v utorok svojich kolegov z Európskej únie (EÚ), aby sa dohodli na lepšom a spravodlivejšom riešení pre prerozdelenie migrantov zachránených pri pokusoch o preplavenie Stredozemného mora.

Niektoré krajiny migrantov odmietajú úplne

Horst Seehofer pred spoločnou videokonferenciou so svojimi rezortnými kolegami povedal, že všetky členské štáty by mali prijať zachránených migrantov.

Nemecko dlhodobo presadzuje kvóty, na základe ktorých by 27 členov únie akceptovalo určitý počet migrantov, ktorí dorazia zvyčajne najprv do Talianska, Grécka či na Maltu. Mnohé krajiny však prijatie migrantov úplne odmietajú.

Seehofer hovorí o spoločenstve hodnôt

Napriek diplomatickým snahám Bruselu, aby krajiny EÚ zdieľali bremeno starostlivosti o žiadateľov o azyl, iba hŕstka členských štátov súhlasila na dobrovoľnej báze, že prijme migrantov zachránených v Stredomorí. Nemecko, ktoré momentálne drží rotujúce predsedníctvo EÚ, sa opätovne pokúša o nájdenie riešenia pre tento migračný problém.

“Nie sme len ekonomickou a bezpečnostnou úniou, ale tiež spoločenstvom hodnôt. Som presvedčený, že zachraňovanie ľudí pred smrťou utopením patrí do nášho spoločenstva hodnôt,” poznamenal Seehofer

Viac k témam: kvóty utečencov, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko opäť otvorilo tému prerozdelenia migrantov, žiada lepšie a spravodlivejšie riešenie © SITA Všetky práva vyhradené.