NAKA obsadila budovu Tiposu, cez štátnu akciovku sa mali prať peniaze

Slovensko Správy

26.11.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia v utorok ráno obsadila budovu Tiposu v Bratislave. Podľa zistení webového portálu Aktuality.sk, Národná kriminálna agentúra (NAKA) vyšetruje takzvanú legalizáciu príjmov z trestnej činnosti cez štátnu akciovku. Kukláči a niekoľko civilov obsadilo budovu Tiposu. Podľa informácií portálu majú zadržať aj šéfa štátnej akciovky Jána Barcziho. Pred Tiposom je minimálne šesť áut. Podľa očitých svedkov vošlo do budovy približne 30 policajtov s páskami NAKA.

Zásah podľa informácií portálu súvisí nielen s kauzou prelievania peňazí cez pasívne hráčske kontá na súkromné účty v banke. Spája sa aj s čudným zamestnávaním neznámeho asistenta, ktorého si pod seba dosadil práve riaditeľ Barczi, či s podozrivými zmluvami.

Polícia preveruje, prečo Tipos umožnil hráčom preposielať peniaze z hráčskych kont na súkromné účty bez toho, aby riadne stávkovali a či nebol národný lotériový gigant zneužívaný na pranie špinavých peňazí. Fakt, že NAKA urobila zásah priamo v akciovke, znamená, že už začala trestné stíhanie vo veci.

Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA obsadila budovu Tiposu, cez štátnu akciovku sa mali prať peniaze © SITA Všetky práva vyhradené.