Na severe Sýrie došlo k náletom, zahynula pri ňom aj jedna celá rodina

Správy Svet

21.1.2020 (Webnoviny.sk) – Nálety na povstalcami kontrolované územia v severozápadnej Sýrii a ostreľovanie vládnych území si v utorok vyžiadalo približne 20 mŕtvych. Informujú o tom opoziční aktivisti s tým, že zahynula aj jedna celá rodina.

Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) a tlačová agentúra Step uvádzajú, že deväť ľudí zomrelo predpoludním pri náletoch v obci Kfar Taal. Medzi nimi bola osemčlenná rodina – dvaja rodičia a šesť detí.

Podľa SOHR v iných častiach severnej Sýrie zomrelo ďalších šesť ľudí. Opozičná Sýrska civilná obrana, známa aj ako Biele helmy, pritom informuje, že nálety zabili prinajmenšom 24 ľudí vrátane 13 detí. Všetky tri zoskupenia z náletov vinia ruské lietadlá.

Sýrske štátne médiá zase informovali, že povstalci ostreľovali mesto Aleppo a zabili pri tom dve ženy a dieťa.

Nálety a ostreľovanie prišli v čase vládnej ofenzívy v severozápadnej provincii Idlib, ktorá je poslednou baštou povstalcov, a v povstalcami kontrolovaných častiach neďalekej provincie Aleppo. Minulý mesiac tam začalo platiť prímerie sprostredkované Ruskom a Tureckom, násilnosti však naďalej pokračujú.

Viac k témam: Biele helmy, nálety, Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Na severe Sýrie došlo k náletom, zahynula pri ňom aj jedna celá rodina © SITA Všetky práva vyhradené.