Na horách bude veterno, výrazné ochladenie prinesie na Slovensko aj sneženie

Slovensko Správy

27.11.2019 (Webnoviny.sk) – Koncom pracovného týždňa dorazí na územie Slovenska výraznejšie ochladenie, ktoré prinesie aj snehové zrážky. Tie zavítajú aj do nižších polôh. Informuje o tom portál iMeteo.sk. Počasie však v niektorých krajoch nebude prajné už v stredu. Slovenský hydrometeorologický ústav totiž vydal výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách, platí od 10:00 do 22:00 pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Banská Bystrica, Brezno a Poprad.

Miestami sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo rýchlosť 110 – 135 km/h. Predpokladaná rýchlosť vetra predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,“ varujú meteorológovia.

Podľa iMeteo.sk už v sobotu 30. novembra zažijú obyvatelia Slovenska pomerne studený deň. „Čaká nás prevažne oblačné až zamračené počasie s prehánkami, ktoré by aj v nižších polohách mali byť snehové. Denné teploty sa prepadnú na 0 až +7 °C a v nedeľu bude ešte chladnejšie. Teploty sa dostanú maximálne na -1 až +5 °C, no v nedeľu by sa malo vyčasiť a zrážky sa neočakávajú,“ uvádza portál.

Ďalšia vlna zrážok dorazí v pondelok. Cez naše územie postúpi oblasť nižšieho tlaku a ako uvádza iMeteo.sk, čaká nás zamračené počasie s dažďom, pričom od výšky 300 m n.m. bude snežiť.

Viac k témam: počasie, silný vietor, sneženie, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Na horách bude veterno, výrazné ochladenie prinesie na Slovensko aj sneženie © SITA Všetky práva vyhradené.