Muž upútal pozornosť policajtov dopravným priestupkom, auto šoféroval pod vplyvom viacerých drog (foto)

Slovensko Správy

28.2.2020 (Webnoviny.sk) – Až desaťročný trest odňatia slobody hrozí 37-ročnému Lukášovi z okresu Bánovce nad Bebravou, u ktorého dopravní policajti pri cestnej kontrole našli drogy. Muž už čelí obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Agentúru SITA o tom informoval krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

„Policajti Obvodného oddelenia z Bánoviec nad Bebravou spozorovali vozidlo Audi, ktorého vodič spáchal dopravný priestupok. Vodič bol počas kontroly nervózny, zle artikuloval, bol dezorientovaný a nesúvislo odpovedal na otázky policajtov. Dychová skúška na alkohol síce ukázala negatívny výsledok, avšak policajti následne vodiča vyzvali, aby sa podrobil toxikologickému vyšetreniu na prítomnosť iných omamných a psychotropných látok,“ uviedol Kudlička.

Výsledky orientačného skríningového vyšetrenia boli pozitívne, z testov bolo zrejmé, že muž viedol vozidlo pod vplyvom metamfetamínu, cannabisu, amfetamínu a extázy.

„Vodič policajtom následne vydal plastové vrecko so sušinou a ďalšie s obsahom kryštalickej látky, ktoré sa najskôr pokúšal pred policajtmi ukryť pod sedadlo. Tento materiál policajti zaistili a zaslali na expertízu. Výsledky expertízy potvrdili, že vrecúško obsahovalo účinnú zložku THC a pri kryštalickom materiáli ide o metamfetamín,“ dodal k prípadu Kudlička. Vyšetrovateľ už spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného a sudca Okresného súdu v Bánovciach nad Bebravou rozhodol, že bude stíhaný väzobne.

Viac k témam: drogy, vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž upútal pozornosť policajtov dopravným priestupkom, auto šoféroval pod vplyvom viacerých drog (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.