Muž mieril laserom na pristávajúce lietadlá a zranil pilota, policajtom sa vyhrážal s kladivom

Správy Svet

25.1.2020 (Webnoviny.sk) – Na Floride zadržali muža, ktorý mieril lasermi na pristávajúce lietadlá a zranil pilota. Informovali o tom miestne úrady, podľa ktorých Charlie Chapman Jr. minulý týždeň štyrikrát namieril laserové ukazovátko na lietadlá a raz na helikoptéru šerifa, keď sa pokúšali pristáť na letisku Sarasota Bradenton.

Jeden pilot pritom tvrdí, že ho laser zasiahol priamo do očí a spôsobil mu dočasnú slepotu a tiež dlhotrvajúce rozmazané videnie.

Noviny Orlando Sentinel zároveň informovali, že muž podľa dostupného videozáznamu do pristávajúcej šerifovej helikoptéry tiež hádzal rôzne predmety.

Zástupcov šerifa priviedlo vyšetrovanie k Chapmanovi po tom, ako viacerí piloti nahlásili incidenty s lasermi. Štyridsaťjedenročného muža našli v stredu na vysokozdvižnom vozíku. Keďže sa im vyhrážal s kladivom v ruke, použili proti nemu paralyzér.

Viac k témam: laser
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž mieril laserom na pristávajúce lietadlá a zranil pilota, policajtom sa vyhrážal s kladivom © SITA Všetky práva vyhradené.