Mníchovský súd poslal do väzenia muža, ktorý nabádal ženy, aby si dávali elektrické šoky

Správy Svet

20.1.2020 (Webnoviny.sk) – Jedenástimi rokmi za mrežami potrestal mníchovský regionálny súd v pondelok 31-ročného Nemca za to, že cez internet nabádal desiatky žien k tomu, aby si dávali elektrické šoky. On sám sa na to cez web pozeral a filmoval si to. Muž, identifikovaný ako David G, okrem toho podstúpi psychiatrickú liečbu, informoval hovorca súdu Florian Gliwitzky.

Páchateľ predstieral, že je lekár a desiatky neznámych žien na diaľku nahovoril, aby sa zúčastnili na údajnom platenom lekárskom experimente o vnímaní bolesti.

Ženy potom na diaľku inštruoval, aby zapojili do elektriny ním poskytnuté podomácky vyrobené zariadenia a hovoril im, na ktoré časti tela si ich majú prikladať.

Trinásť z celkového počtu 88 prípadov súd klasifikoval aj ako pokus o vraždu, keďže páchateľ v týchto prípadoch hovoril ženám, že si majú prikladať konce káblov k spánkom alebo nohám a zapríčinil tak, že im elektrické impulzy prechádzali aj mozgom a srdcom.

Viac k témam: pokus o vraždu
Zdroj: Webnoviny.sk – Mníchovský súd poslal do väzenia muža, ktorý nabádal ženy, aby si dávali elektrické šoky © SITA Všetky práva vyhradené.