Mladík v Nemecku poškriabal vyše šesťsto áut, na jeho dolapenie zriadili špeciálnu jednotku

Správy Svet

8.1.2020 (Webnoviny.sk) – Pred súdom v bavorskom meste Schweinfurt sa v stredu ocitol 26-ročný muž, ktorý je obvinený z toho, že ostrým predmetom poškriabal 642 áut a spôsobil tak škodu vo výške zhruba 930-tisíc eur.

Na jeho dolapenie bola zriadená špeciálna policajná jednotka, mladík svoju záškodnícku činnosť páchal v troch rôznych mestách – okrem rodného Schweinfurtu ešte aj v neďalekom Würzburgu a Veitshöchheime. Motív jeho konania zostáva zatiaľ nejasný.

Polícia najskôr páchateľa obvinila z poškriabania vyše 1 700 áut, čím mal spôsobiť škodu vo výške 2,3 milióna eur. Súd však rozhodol, že vo väčšine prípadov neexistuje dostatok dôkazov, ktoré by poškodenie áut spájali práve s týmto páchateľom, a tak ho súdi len za poškriabanie 642 automobilov. Muž túto činnosť páchal medzi februárom a aprílom 2018.

Policajti ho nakoniec dolapili na základe hlásenia 24-ročnej obyvateľky Schweinfurtu, ktorá sa v strede noci zobudila a počula z vonku čudné zvuky. Následne uvidela človeka, ako s nejakým predmetom obchádza jedno auto za druhým. „Vyzeralo to, že v tom už má cvik,“ povedala neskôr poctivá občianka novinárom.

Viac k témam: vandalizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladík v Nemecku poškriabal vyše šesťsto áut, na jeho dolapenie zriadili špeciálnu jednotku © SITA Všetky práva vyhradené.