Mládeži v Hlohovci vypli bezplatný internet, vo WiFi zónach nedodržiavali bezpečnostné opatrenia

Slovensko Správy

7.4.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Hlohovec v rámci preventívnych opatrení proti šíreniu koronavírusu medzi obyvateľstvom až do odvolania odpojilo internetové pripojenie v mestských WiFi zónach. Dôvodom tohto rozhodnutia je podľa hovorkyne radnice Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej ochrana detí a mládeže.

Wifi zóny bez Wifi

Práve tieto skupiny obyvateľov sa z dôvodu bezplatného internetového pripojenia zdržiavali vo WiFi zónach v skupinách a nedodržiavali bezpečnostné opatrenia.

V Hlohovci sú WiFi zóny s bezplatným internetom na Námestí sv. Michala, na pešej zóne na Ulici M. R. Štefánika, v centre mestskej časti Šulekovo a na ihrisku na Hájskej ulici v Šulekove.

Mestský úrad v Hlohovci, naopak, vychádza v ústrety verejnosti a postupne obnovuje ďalšie služby.

Obnovené klientské služby

Klientske centrum začína v sprísnenom prevádzkovom a hygienickom režime opäť vybavovať kompletnú agendu matriky, osvedčovania listín a podpisov, evidencie obyvateľov a registra adries.

Tieto služby bude poskytovať vždy v pondelok, stredu a v piatok po telefonickom dohovore s klientom v presne určenom čase.

Klienti musia do vestibulu úradu vstupovať po jednom, s rúškom alebo inou ochranou úst a nosa. Mestský úrad v Hlohovci im podľa Hrinkovej Siebenstichovej odporúča priniesť si vlastné pero.

Ak sa cítia chorí, majú odložiť návštevu úradu na neskôr. Okrem klientskeho centra zostávajú ďalšie časti mestského úradu pre verejnosť zatvorené.

Viac k témam: bezplatné Wifi, Free Wifi zone, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Mládeži v Hlohovci vypli bezplatný internet, vo WiFi zónach nedodržiavali bezpečnostné opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.