Ministerstvo vnútra chce zabezpečiť deratizáciu vo svojich objektoch, náklady odhaduje na 900-tisíc eur

Slovensko Správy

8.2.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie deratizácie vo svojich objektoch.

Ako sa ďalej uvádza v oznámení zverejnenom na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, celkové náklady na zabezpečenie tejto služby vyčíslili na 903 250 eur bez DPH.

Deratizácia prebehne vo všetkých objektoch

Deratizačné služby ministerstvo vyžaduje do objektov na území celého Slovenska. Konkrétne má ísť o pokladanie nástrah proti hlodavcom, odstraňovanie uhynutých hlodavcov a vtákov, čistenie plôch od ich exkrementov a tiež dodanie a montáž sieťok proti vtákom.

„Spoločnosť vykonávajúca deratizáciu musí byť registrovaná na Štátnej veterinárnej a potravinovej správe SR,“ uvádza rezort. Ministerstvo tiež zdôrazňuje, že prostriedky využité na deratizáciu musia byť schválené Centrom pre chemické látky a prípravky SR s platnou kartou bezpečnostných údajov.

„Uchádzač uvedie vo svojom návrhu označenie a typ prípravku a zároveň predloží kartu bezpečnostných údajov,“ uvádza sa v oznámení o verejnom obstarávaní.

Rozhodne najvýhodnejšia cena

Záujemcovia o zabezpečenie deratizačných služieb v objektoch rezortu vnútra, konkrétne v budovách úradov, oddeleniach polície, hasičských staniciach, v skladoch alebo v garážach môžu ministerstvu predkladať ponuky do druhého marca.

Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena.

Viac k témam: Centrum pre chemické látky, deratizácia, ŠVPS SR Štátna veterinárna a potravinová správa SR, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra chce zabezpečiť deratizáciu vo svojich objektoch, náklady odhaduje na 900-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.