Minister Gál odvolal predsedníčku súdu v Považskej Bystrici, dôvodom boli manažérske zlyhania

Slovensko Správy

31.1.2020 (Webnoviny.sk) – Sudkyňa Helena Loduhová nie je od utorka 28. januára predsedníčkou Okresného súdu v Považskej Bystrici. Dlhoročnú šéfku považskobystrického súdu odvolal z funkcie minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd). Podľa hovorkyne rezortu spravodlivosti Zuzany Drobovej boli dôvodom odvolania závažné manažérske zlyhania.

„Minister spravodlivosti odvolal predsedníčku Okresného súdu Považská Bystrica Helenu Loduhovú z funkcie v utorok 28. januára 2020, dôvodom boli závažné manažérske zlyhania. Na základe zákona v súčasnosti vedie súd jeho podpredseda,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa rezortu spravodlivosti. Súd z pozície podpredsedu dočasne povedie Róbert Jankovský.

Loduhová viedla považskobystrický okresný súd viac ako desať rokov, aktuálne funkčné obdobie jej malo skončiť o dva mesiace, čo potvrdila aj Drobová.

„V súčasnosti je vyhlásené výberové konanie na funkciu predsedu Okresného súdu Považská Bystrica, a to z dôvodu, že uplynutím 31. marca 2020 by zanikla funkcia Helene Loduhovej z titulu uplynutia funkčného obdobia. V súlade so zákonnou úpravou je výberové konanie vyhlasované minimálne 90 dní pred ukončením funkčného obdobia,“ dodala hovorkyňa ministerstva spravodlivosti.

Viac k témam: minister spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Gál odvolal predsedníčku súdu v Považskej Bystrici, dôvodom boli manažérske zlyhania © SITA Všetky práva vyhradené.