Michalovce majú na zimnú údržbu vyhradených viac ako 100-tisíc eur, k dispozícií je 25 mechanizmov

Slovensko Správy

1.12.2019 (Webnoviny.sk) – Mesto Michalovce ma na tento rok na zimnú údržbu vyčlenených viac ako 100-tisíc eur. Zabezpečuje ju prostredníctvom mestskej firmy Technické a záhradnícke služby (TaZS) Michalovce. Agentúru SITA o tom informovala Martina Rigászová z TaZS Michalovce.

Celkovo je do zimnej údržby v Michalovciach zaradených 25 mechanizmov. Mesto ma k dispozícii štyri sypače, päť pluhov, dva mechanizmy s možnosťou pluhovania vozoviek a zároveň rozmetania posypového materiálu, šesť traktorových radlíc, štyri nakladače a štyri stroje na čistenie chodníkov.

Pracovníci zimnej služby

Pre obsluhu uvedenej techniky a na riadenie chodu zimnej služby bolo zaradených 12 základných a 14 výpomocných strojníkov a vodičov. Na ručné čistenie je vyčlenených ďalších 12 pracovníkov,“ uviedla Rigászová.

Za organizáciu a výkon zimnej služby zodpovedá hlavný dispečer a ďalší piati dispečeri zimnej služby. Počas zimného obdobia je na pracovisku stála služba, ktorú tvorí jeden dispečer zimnej služby a traja vodiči.

Pri zvýšenej snehovej nádielke sú povolaní ďalší pracovníci zimnej služby a počas takej zmeny býva zaradených až 13 vodičov a strojníkov a 13 mechanizmov,“ dodala Rigászová.

Tisíce metrov ciest

Technické a záhradnícke služby mesta Michalovce spravujú viac ako 70-tisíc metrov ciest, čo predstavuje plochu viac ako 500-tisíc metrov štvorcových a takmer 94-tisíc metrov chodníkov.

Na údržbu chodníkov využíva mesto dva sypače s predným pluhom, jedno rozmetadlo posypového materiálu, dve traktorové radlice, dva mechanizmy s predným pluhom, prípadne chodníkovou kefou a tri chodnikové frézy.

Viac k témam: zimná údržba ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Michalovce majú na zimnú údržbu vyhradených viac ako 100-tisíc eur, k dispozícií je 25 mechanizmov © SITA Všetky práva vyhradené.