Matovič chce počas Veľkej noci prijať výraznejšiu reguláciu voľného pohybu

Slovensko Správy

2.4.2020 (Webnoviny.sk) – Počas Veľkej noci chce premiér Igor Matovič prijať výraznejšiu reguláciu voľného pohybu. V piatok má zasadať Ústredný krízový štáb, ktorý bude riešiť aj Veľkú noc.

 „Môže sa to zvrhnúť a Slovensko sa premixuje, čo sme si vydobyli drastickou disciplínou zrazu všetko pokazíme v priebehu pár dní,“ uviedol Matovič po štvrtkovom rokovaní vlády.

Viac o téme: Koronavírus

Na toto obdobie by sa podľa neho mala prijať výrazne tvrdšia regulácia voľného pohybu. Ako premiér informoval, súčasťou krízového štábu by sa mal stať aj bývalý štátny tajomník Ministerstva dopravy SR Ján Marosz. „Každá dobrá, pracovitá a lojálna ruka je pre nás dobrá,“ konštatoval

Ako premiér konštatoval, možný blackout znamená, že utlmené a spomalené Slovensko sa spomalí ešte viac, aby sa koronavírus nešíril. Chce diskutovať aj o tomto riešení. Ako konštatoval, môžu u nás zomierať stovky až tisícky ľudí.

„Verím, že nikto z nás si nechce zobrať na svedomie týchto ľudí. Budem bojovať do poslednej chvíle, aby som presvedčil aj svojich kolegov, aby som im vysvetlil, že je v prvom rade zodpovednosťou vlády chrániť ľudské životy. Zároveň, keď s tým vieme potiahnuť aj ekonomiku, to je ideál,“ uzavrel.

Viac k témam: Koronavírus, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič chce počas Veľkej noci prijať výraznejšiu reguláciu voľného pohybu © SITA Všetky práva vyhradené.