Maruniaková vypovedala pred komisiou, v kauze zmenky je podozrivá z rozhodnutia v prospech Kočnera

Slovensko Správy

14.11.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 14. novembra, 15:01

Sudkyňa Zuzana Maruniaková prišla pred komisiu Súdnej rady SR, na otázky novinárov však odmietla odpovedať. Maruniaková je podozrivá, že rozhodla v civilnom spore o miliónových zmenkách televízie Markíza v prospech Mariana K. Vyplýva to z údajnej komunikácie Mariana K. s bývalou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti Monikou Jankovskou.

Súdna rada si predvolala opakovane sudcov, ktorí sa spomínajú v komunikácii, aby vysvetlili svoje konanie. Okrem Maruniakovej prišiel aj košický sudca Adrián Pažúr, tiež Denisa Cviková a Nora Halmová.

Pri novinároch sa pristavila iba Halmová, ktorá zopakovala, že Mariana K. nepozná a spomína sa v komunikácii dvoch osôb. „Ja som teraz preto v nepríjemnej situácii. Zodpovedala som všetky otázky komisie, ako bude ďalej postupovať neviem odpovedať,“ povedala Halmová.

Podozriví zatiaľ nevypovedali na polícii

Sudkyňa Cviková sa spomína v údajnej komunikácii v súvislosti s kauzou zmenky, kde mala pomáhať Maruniakovej. Na verejnosť sa dostali aj zábery, že bola prítomná na vyhlásení rozsudku. Cviková pred komisiou uviedla, že tam bola z dôvodu kamarátskeho vzťahu, ako morálna podpora.

Súčasný predseda komisie súdnej rady Dušan Čimo nekonkretizoval závery štvrtkového zasadnutia. Podľa jeho informácií zatiaľ podozriví sudcovia a sudkyne nevypovedali na polícii. Pri skúmaní situácie chce komisia postupovať aj s kolegami, ktorí preverujú majetkové pomery dotknutých sudcov. Najbližšie zasadnutie komisie bude 21. novembra od 13:00.

Doručili časť vyšetrovacieho spisu

Dostali sme odpovede na naše otázky a dozvedeli sme sa informácie, ktoré budeme ďalej preverovať a skúmať. Kolegovia, ktorí sa dnes nemohli zúčastniť dostanú príležitosť prísť opäť na ďalšie zasadnutie, ktoré bude 21. novembra. Vyžiadali sme si aj podklady od dozorujúcej prokurátorky,“ povedal Čimo. Do sídla súdnej rady vo štvrtok doručili vyšetrovatelia z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) časť vyšetrovacieho spisu k nahliadnutiu.

V súvislosti s prípadom zriadila polícia špecializovaný tím s názvom Hmla. Zatiaľ však nie sú obvinené konkrétne osoby, vedie sa iba trestné stíhanie vo veci.

Viac k témam: Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko)
Zdroj: Webnoviny.sk – Maruniaková vypovedala pred komisiou, v kauze zmenky je podozrivá z rozhodnutia v prospech Kočnera © SITA Všetky práva vyhradené.