Ľudskoprávny výbor si na prvom zasadnutí zvolil podpredsedov, opoziční poslanci neprišli

Slovensko Správy

3.4.2020 (Webnoviny.sk) – Parlamentný výbor pre ľudské práva je plne funkčný a v piatok na svojom prvom zasadnutí zvolil za podpredsedov Vladimíru Marcinkovú (Za ľudí) a Petra Polláka z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Predseda výboru Ondrej Dostál z klubu Sloboda a Solidarita (SaS) agentúre SITA povedal, že sa funkcie v krátkom čase vzdá.

Chcel, aby bol výbor funkčný

Parlament zvolil Dostála za predsedu výboru 2. apríla večer. Dostál vopred avizoval takýto postup v snahe, aby sa výbor sfunkčnil.

Poslanecká snemovňa totiž štyrikrát za predsedu výboru nezvolila opozičného poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD), pričom strana stále trvá na jeho nominácii.

„Rokovania výboru sa zúčastnili všetci koaliční poslanci, z opozície neprišiel nikto. Blaha sa ospravedlnil a povedal, že budú bojkotovať činnosť výboru, až kým nebude zvolený za predsedu výboru poslanec navrhnutý Smerom-SD,“ povedal agentúre SITA Dostál.

Vzdá sa funkcie šéfa

Podpredsedov zároveň poveril zastupovaním predsedu výboru. Po tom, čo Dostál podpíše uznesenie o voľbe podpredsedov a poverenie o zastupovaní, sa ešte dnes alebo v pondelok 6. apríla vzdá funkcie šéfa výboru.

Pozícia predsedu je stále neobsadená v parlamentnom výbore na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva. Parlament včera 2. apríla rovnako po štvrtýkrát nezvolil za jeho predsedu Mariana Kotlebu zo strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko.

Viac k témam: Výbor NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Ľudskoprávny výbor si na prvom zasadnutí zvolil podpredsedov, opoziční poslanci neprišli © SITA Všetky práva vyhradené.