LANXESS v Sieni slávy Automotive Innovation Awards združenia SPE

Slovensko Správy

21.11.2019 (Webnoviny.sk) – Hlavnú cenu Siene slávy 2019 získala prvá hybridná konštrukcia prednej časti šasi z plastu a kovu, využívajúca strojársky plast LANXESS Durethan®.

Prvá hybridná konštrukcia prednej časti šasi z plastu a kovu, vyrobená spoločnosťou LANXESS s využitím vysoko funkčného plastu Durethan, bola použitá vo vozidle Ford Focus v roku 1999. Teraz získala hlavnú cenu v automobilovej inovačnej sieni slávy 2019, ktorú vyhlasuje automobilová divízia združenia Society of Plastics Engineers (SPE). Spoločnosť LANXESS prevzala ocenenie v rámci 49. výročného udeľovania cien Automotive Innovation Awards združenia SPE v centre Burton Manor v Livonii v Michigane.

„Je mi veľkou cťou prijať túto cenu, o ktorú sa uchádzajú automobiloví odborníci s tými najkreatívnejšími a najinteligentnejšími výrobkami,“ uviedol Jose Chirino, technický riaditeľ pre Severnú a Južnú Ameriku z obchodnej jednotky High Performance Materials spoločnosti LANXESS. „Hybridná technológia kombinujúca plasty a kovy spoločnosti LANXESS sa od svojho vynájdenia pred takmer 30 rokmi stala zavedenou a dôležitou metódou ľahkej stavby dielov od konštrukcií predných častí šasi až po brzdové pedále. V spoločnosti LANXESS túto technológiu využívame a ďalej rozvíjame aj v súčasnosti,“ dodáva Jose Chirino.

Konštrukcia prednej časti šasi z plastu a kovu spoločnosť LANXESS navrhla a vyrobila z polyamidovej živice LANXESS Durethan BKV30H 2.0 (tepelne stabilizovaná PA6 s 30 % obsahom skla) s oceľovou výstuhou. V porovnaní s oceľovou konštrukciou umožnil hybridný diel znížiť hmotnosť o 40 % a nákladov o 30 %. Vďaka kombinácii obrovskej konštrukčnej slobody a nízkej hustoty materiálu PA6, vyplneného sklenenými vláknami s pevnosťou, tuhosťou a nízkou tepelnou rozťažnosťou kovov, umožňuje technológia LANXESS PMH vyrábať ľahšie diely s vyššou únosnosťou a väčšou torznou tuhosťou ako otvorené plechové profily. Materiál prináša aj vyššiu presnosť vo výrobe a použití a umožňuje vyššiu integráciu funkčných prvkov.

Aby mohol automobilový plastový alebo kompozitný diel vstúpiť do Siene slávy združenia SPE, musí byť určitým spôsobom nepretržite využívaný po dobu najmenej 15 rokov a všeobecne uplatňovaný v automobilovom priemysle. Hybridná konštrukcia z plastu a kovu spoločnosti LANXESS je úspešne používaná vo viac ako 70 aplikáciách. Po celom svete bolo s využitím tejto technológie vyrobených viac než 70 miliónov dielov.

Okrem spoločnosti LANXESS, ako dodávateľa materiálu, sa na vývoji prednej časti šasi z PMH podieľali spoločnosti Ford Motor Company (OEM), Visteon (dodávateľ systému a výrobca / spracovateľ výliskov) a Misslbeck (výrobca nástrojov).

Program Automotive Innovation Awards združenia SPE je najstaršie a najvýznamnejšie ocenenie na svete v odboroch automobilového priemyslu a priemyslu plastov. Nomináciu na Najinovatívnejšie využitie plastov predkladajú každý rok desiatky tímov z radov výrobcov OEM, priamych dodávateľov a výrobcov polymérov. O týchto oceneniach rozhodne každý rok viac ako 800 špecialistov OEM, manažérov z radov výrobcov automobilov a plastov a zástupcov médií.

Profil spoločnosti LANXESS

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2018 dosiahol obrat 7,2 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 15 500 zamestnancov v 33 krajinách. Spoločnosť je zastúpená v 60 výrobných závodoch po celom svete. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Všetky tlačové informácie firmy LANXESS, ako aj fotodokumentácia, video a audio materiál sa nachádza na http://press.lanxess.com/. Ďalšie informácie o produktoch spoločnosti LANXESS sa nachádzajú v internetovom magazíne http://webmagazine.lanxess.com.

Sledovať aktivity spoločnosti LANXESS možno na sociálnych sieťach Twitter, Facebook, Linkedin a YouTube:

http://www.twitter.com/LANXESS
http://www.facebook.com/LANXESS
http://www.linkedin.com/company/lanxess
http://www.youtube.com/lanxess

Inzercia

Viac k témam: Automotive Innovation Awards, LANXESS, PR, Sieň slávy 2019, SPE
Zdroj: Webnoviny.sk – LANXESS v Sieni slávy Automotive Innovation Awards združenia SPE © SITA Všetky práva vyhradené.