Kriminalisti z Liptovského Mikuláša odhalili podozrivých z drogovej trestnej činnosti

Slovensko Správy

23.5.2020 (Webnoviny.sk) – Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Liptovskom Mikuláši vykonali v uplynulých dňoch akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti. V rámci nej obvinili 47-ročného muža a 22-ročnú ženu.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Liptovskom Mikuláši obvinil 47-ročného muža a 22-ročnú ženu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Počas akcie v Liptovskom Mikuláši policajti zaistili kryštalickú látku,“ vysvetlil Moravčík.

Ako ďalej uvádza, predbežným skúmaním zaisteného materiálu vyšetrovatelia zistili, že ide o pervitín v množstve, ktoré zodpovedá minimálne 212 bežným jednorazovým dávkam drogy.

Vyšetrovateľ PZ na oboch obvinených spracoval podnet na návrh na ich vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Viac k témam: drogy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kriminalisti z Liptovského Mikuláša odhalili podozrivých z drogovej trestnej činnosti © SITA Všetky práva vyhradené.