Kresťanskí demokrati odsúhlasili zmenu stanov, na sneme hlasovali online formou

Slovensko Správy

17.3.2020 (Webnoviny.sk) – Snem Kresťansko-demokratického hnutia (KDH) odsúhlasil online hlasovaním zmenu stanov tak, aby bola zabezpečená funkčnosť a legitímnosť všetkých orgánov, vrátane ich štatutáry. Taktiež odsúhlasil chod hnutia do riadneho Snemu KDH.

Pre koronavírus zrušili mimoriadny snem

Agentúru SITA o tom informoval Stano Župa z komunikačného oddelenia hnutia. Hlasovanie sa uskutočnilo 14. marca online formou, bez potreby osobného stretnutia všetkých členov Rady KDH.

Zastupujúci predseda KDH Pavol Zajac plánovaný mimoriadny snem zrušil vzhľadom na šíriacu sa pandémiu. Predpokladaný termín zvolania Snemu KDH je jún 2020, uskutoční sa na ňom voľba všetkých nových orgánov strany, vrátane predsedu a podpredsedov KDH.

Hlina odstúpil

Pavol Zajac sa ujal funkcie dočasného predsedu KDH po odstúpení Alojza Hlinu. Ten sa svojej funkcie vzdal v nedeľu 1. marca nadránom, keď bolo takmer isté, že sa KDH nedostane do parlamentu. Kresťanskí demokrati dosiahli vo voľbách z 29. februára podporu 4,65 percenta voličov.

Svoj hlas im odovzdalo vyše 134-tisíc ľudí. O novom šéfovi KDH sa malo rozhodnúť na sneme 14. marca v Ružomberku. KDH zostalo mimo parlamentu druhé volebné obdobie po sebe.

V roku 2016 po neúspechu v parlamentných voľbách odstúpil vtedajší predseda Ján Figeľ. Pre porovnanie, v roku 2016 dalo hnutiu hlas takmer 129-tisíc oprávnených voličov, v sobotu 29. februára im vyjadrilo podporu vyše 134-tisíc oprávnených voličov.

Viac k témam: snem strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Kresťanskí demokrati odsúhlasili zmenu stanov, na sneme hlasovali online formou © SITA Všetky práva vyhradené.