Konferencia biskupov Slovenska vyhlásilo, že kňaz sa nemôže politicky angažovať

Slovensko Správy

Fotogaléria: Stanislav Zvolenský

15.11.2019 (Webnoviny.sk) – Angažovanie sa klerikov v politických stranách, hoci prostredníctvom druhých osôb, nie je primerané kňazskému stavu. Podľa Konferencie biskupov Slovenska je úlohou kňaza byť otcom všetkých veriacich, nie vodcom tých, ktorí sa hlásia k určitej strane.

V spoločnom stanovisku to v piatok vyhlásili bratislavský arcibiskup, metropolita a predseda Konferencie biskupov Stanislav Zvolenský a spišský biskup Štefan Sečka.

Ak v spoločnosti vznikne presvedčenie, že niektorý z kňazov, aj keď z úzadia, ovláda politickú stranu, je nevyhnutné, aby všetky svoje aktivity v tomto smere bezodkladne ukončil,“ dodali a spresnili, že aktuálne sa toto stanovisko týka Mariána Kuffu.

Vymedzenie voči liberalizmu

Marián Kuffa na internetovej stránke Inštitútu Krista Veľkňaza, ktorý vedie, zverejnil, že nie je politicky angažovaný. „Nezaložil som žiadnu politickú stranu, nie som lídrom žiadnej politickej strany. Nie som ani členom žiadnej politickej strany. Stále som a chcem aj v budúcnosti ostať kňazom pre všetkých ľudí.“

Kuffa sa však jasne vymedzil voči liberalizmu, „liberálov ale voliť nebudem, nie sú moji nepriatelia, neprijateľná je pre mňa ich filozofia, pretože nezriadene podporuje kultúru smrti, ktorá spôsobuje morálnu aj fyzickú genocídu nášho národa a likviduje naše rodiny“.

Podpora zákona

Marián Kuffa v minulosti podporoval zákon o sprísnení interrupcii z dielne opozičnej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Zúčastnil sa protestu pred Národnou radou SR, v čase, keď sa malo o zákone hlasovať.

Poslanci napokon o návrhu nehlasovali, keďže mu chýbala dostatočná podpora. Na stránke tiež uviedol, že podporuje akýkoľvek návrh zákona na zlepšenie ochrany životov nenarodených detí a tehotných matiek.

Viac k témam: interrupcia, KBS Konferencia biskupov Slovenska, Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Konferencia biskupov Slovenska vyhlásilo, že kňaz sa nemôže politicky angažovať © SITA Všetky práva vyhradené.