Jozef jazdil so zákazom a nasmeroval auto na policajta, z odvolacieho konania putoval do väzenia

Slovensko Správy

17.12.2019 (Webnoviny.sk) – Nepodmienečný trest odňatia slobody na tri roky vymeral v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 55-ročného opatrovateľa Jozefa B. z Lučenca. Jozefa hneď príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže eskortovali do väzenia.

Výpoveď spolujazdkyne

Jozef v noci na 3. augusta 2017 v Lučenci viedol vozidlo Škoda Octavia a nezastavil na znamenie policajnej hliadke, dokonca na jedného z policajtov nasmeroval auto a ušiel. Policajti potom zistili, že šoféroval i napriek zákazu a navyše sa odmietol podrobiť testom na požitie alkoholu. Tým spáchal v súbehu zločin útoku na verejného činiteľa, prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia a prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Jozef tvrdil, že šoférovala mladá žena, ktorá s ním sedela vo vozidle, ale tá to poprela. Jozefa ako vodiča videli aj policajti z hliadky, keď nezastavil na ich výzvu. Dvojica si pred definitívnym zastavením vozidla presadla, čo malo evokovať, že on nešoféroval. Rekonštrukcia pod gesciou súdu možnosť presadnutia vodiča a spolujazdca potvrdila a proti Jozefovi vypovedala aj spolujazdkyňa.

Proti verdiktu sa odvolal

Jozefa prvostupňový súd uznal za vinného a uložil mu tri roky odňatia slobody podmienečne. Tiež mu zakázal šoférovať na tri roky a uložil povinnosť ospravedlniť sa policajtovi, na ktorého nasmeroval auto. Proti verdiktu sa odvolal prokurátor i Jozef. Žalobca požadoval nepodmienečný trest vzhľadom na kriminálnu minulosť Jozefa a odvolací súd mu vyhovel. Jozef sa dožadoval doplniť dokazovanie, ale Krajský súd to zamietol.

Sudca hneď nariadil výkon trestu, ktorý si Jozef odpyká v ústave so stredným stupňom stráženia. Ešte predtým mu demontovali monitorovací náramok, ktorý dostal po prepustení z väzby v tejto veci.

Zdroj: Webnoviny.sk – Jozef jazdil so zákazom a nasmeroval auto na policajta, z odvolacieho konania putoval do väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.