Gajdoš: Balciar si plní svoje povinnosti zodpovedne, svoj majetok vysvetlil

Slovensko Správy

22.11.2019 (Webnoviny.sk) – Šéf Vojenského spravodajstva Ján Balciar si zodpovedne plní svoje povinnosti. Pred piatkovým zasadnutím Bezpečnostnej rady SR to médiám zdôraznil minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

Obvinenie opozičného politika

Dôvodom piatkového zasadnutia rady sú okolnosti obvinenia tieňového ministra obrany opozičného hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Jaroslava N. Hnutie vidí za obvinením najmä aktivity Jaroslava N. súvisiace s poukazovaním na rozsiahly majetok Jána Balciara.

Podľa Gajdoša však Balciar svoj majetok už vysvetlil. „On to vysvetlil na výbore pre kontrolu Vojenského spravodajstva, ktorý sa s tým stotožnil,“ vyhlásil minister a dodal, že Balciar každoročne podáva majetkové priznanie. „Na základe príjmov a výdajov je to skutočne adekvátne tomu, čo tam uviedol,“ uzavrel Gajdoš.

Obvinený opozičný politik Jaroslav N. čelí dvom trestným konaniam. Vyhlásil to vo štvrtok po vypočutí na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) po nahliadnutí do spisu. Prvé konanie proti Jaroslavovi N. sa týka trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti súvisiacej s kauzou Skripaľ.

Ohrozovanie utajovanej skutočnosti

Druhé zase údajného korumpovania novinára v období, keď bol obvinený riaditeľom mimovládneho Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku.

Vyšetrovateľ NAKA v utorok obvinil Jaroslava N. z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v tejto súvislosti vyhlásil, že zvolá vybraných predstaviteľov bezpečnostnej rady, keďže rozsah aktivít obvineného Jaroslava N. podľa neho zasahuje do bezpečnosti a dôveryhodnosti Slovenska.

Dodal, že ďalšie informácie poskytne na tlačovom brífingu po skončení piatkového zasadnutia bezpečnostnej rady.

Viac k témam: minister obrany SR, Vojenské spravodajstvo (VS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Gajdoš: Balciar si plní svoje povinnosti zodpovedne, svoj majetok vysvetlil © SITA Všetky práva vyhradené.