Foto: Dojčenská výživa môže obsahovať kúsky plastovej fólie, predávali ju aj na Slovensku

Slovensko Správy

8.11.2019 (Webnoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje spotrebiteľov na dojčenskú výživu, ktorá môže obsahovať kúsky plastovej fólie. Ako ďalej agentúru SITA informovala Daša Račková z komunikačného referátu ÚVZ, informáciu o produkte obdržali prostredníctvom Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF) z Maďarska.

Konkrétne ide o dmBio Príkrm kuracie mäso pre dojčatá od ukončeného 4. mesiaca, 125 g (dmBio Hühnchenfleisch Zubereitung nach dem 4. Monat 125 g) balený v sklenených pohároch s uzáverom.

Výrobcom produktu je Sunval Nahrungsmittel z Nemecka a predajcom dm-drogerie markt. „Podľa následného oznámenia Maďarska bola dojčenská výživa distribuovaná aj na Slovensko. Možné ju bolo zakúpiť v obchodnom reťazci dm drogerie markt,“ uviedol úrad. V tejto súvislosti odporúča spotrebiteľom, aby výrobok už nekupovali, nekonzumovali, prípadne vrátili späť do miesta predaja.

Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Dojčenská výživa môže obsahovať kúsky plastovej fólie, predávali ju aj na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.