Fico a Pellegrini sa podľa Trubana boja volieb, sú ochotní porušovať ústavu a vytvárať koalíciu s fašistami

Slovensko Správy

4.12.2019 (Webnoviny.sk) – Koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) podá ústavnú sťažnosť na postup vládnej koalície, ak v stredu na mimoriadnej schôdzi zablokuje prerokovanie opozičných návrhov.

Kritika Ficovho návrhu

Na tlačovej konferencii to vyhlásil predseda strany Spolu Miroslav Beblavý. Sťažnosť reaguje na procedurálny návrh predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorým sa vylúčila z programu 53. schôdze NR SR drvivá väčšina návrhov v prvom čítaní.

„Zasadanie parlamentu sa podľa ústavy končí len uplynutím volebného obdobia alebo jej rozpustením. Volebné obdobie sa neskončilo, parlament nikto nerozpustil. Ak vládna väčšina opäť odsabotuje rokovania o našich návrhoch, obrátime sa na ústavný súd,“ uviedol Beblavý.

Parlament sa nezaoberá viacerými návrhmi

Podľa volebného lídra PS/Spolu Michala Trubana sa ukazuje, že Fico s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD) sa boja volieb a sú ochotní porušovať ústavu a vytvárať koalíciu „s fašistami“.

Národná rada sa na aktuálnej 53. schôdzi nezaoberá výraznou väčšinou návrhov, ktoré sú v prvom čítaní. Fico svoj návrh odôvodnil vytvorením dostatočného časového priestoru na rokovanie o štátnom rozpočte, ktorý plénum v utorok schválilo.

Predseda Smeru-SD predložil návrh v mene troch koaličných poslaneckých klubov.

Viac k témam: predseda strany Smer-SD, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico a Pellegrini sa podľa Trubana boja volieb, sú ochotní porušovať ústavu a vytvárať koalíciu s fašistami © SITA Všetky práva vyhradené.