Exriaditeľ NAKA Hraško zostáva vo väzbe, Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

Slovensko Správy

30.11.2020 (Webnoviny.sk) – Senát 4T Najvyššieho súdu SR (NS SR) zamietol sťažnosť exriaditeľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Petra H., ktorú podal voči vzatiu do väzby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Petra H., ktorého polícia zatkla v rámci akcie Očistec, tak zostane vo väzbe. Obvinený podal sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 8. novembra, ktorým bol vzatý do väzby.

Senát dospel k záveru, že u obvineného sú dôvody kolúznej a preventívnej väzby, v tomto štádiu konania, dané. Senát väzbu obvineného dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil,“ uviedla Važanová.

Petra H. spolu s bývalým policajným prezidentom Tiborom G. či exšéfom protikorupčnej jednotky NAKA Róbertom K. zatkla NAKA v rámci akcie Očistec ešte 5. novembra. Počas akcie zadržala viaceré osoby vrátane bývalých vysokých policajných funkcionárov.

Obvinení sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Viac k témam: akcia „Očistec“
Zdroj: Webnoviny.sk – Exriaditeľ NAKA Hraško zostáva vo väzbe, Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *